Solclighting
output
intesity
distance
weight
switch
watter
input
charger
batteryIN
batteryEX
connector
control
analog
thermal
dimm1
dimm2
gsensor
gyroskope
optic
rgb
o

Obrovský světelný výkon, vysoký dosvit, špičková elektronika, integrovaný akumulátor, nízká hmotnost a rozsáhlé žebrování dělá ze svítilny SOLC Spider ultra výkonné mini svítilny. Většina lidí se domnívá, že takovýto výkon není potřeba. Ovšem právě díky obrovskému výkonu v kombinaci s dalšími přednostmi mají svítilny SOLC i nejvyšší účinnost 210lm/W a tedy 2x delší výdrž na stejný akumulátor než 1-3 LEDkové svítilny . Potenciální výkon je jako bonus, ten je navíc dostupný díky masivnímu žebrování. Svítilna dále disponuje dalšími šikovnými vlastnosti, o kterých se dočtete v dalších záložkách. Nově si je možné vybrat svítilnu v několika provedeních vhodnou i jako extrémně výkonnou čelovku.

spider SVITILNA ZAKLAD

První generace SOLC Scorpion byla představena v roce 2010 s výkonem 4500 lumen, což byl ohromný výkon – nejsilnější svítilna Lupine Betty tehdy dosahovala výkonu 1800 lumen. Posléze přibyla menší varianta svítilny Spider, která zachovává všechny vlastnosti větší verze, avšak je menší a lehčí. Kratší verze svítilen jsou naprosto ideální jako ultra výkonné čelovky. Neexistuje výkonější lehčí čelovka než je nejplošší Spider. Pokud zakoupíte svítilnu ZORU, tak si můžete být jisti, že na řadu let to bude nejvýkonější svítilna na světě, protože i 6 let stará verze Scorpiona z roku 2013 s 6750 lumeny převálcuje i ty nejsilnější svítilny dneška. A zároveň si můžete být jisti, že se nebude konat žádný revoluční skok jako byl z žárovek na LED, protože není možné překonat fyzikální zákony a dostat více jak 300 lumen bílého světla z 1Watt.Svítilny SOLC využívají velké množství výkonných LED, které při malých výkonnech dosahují kolem 220 lm/W, tedy téměř maxima.

SPACER L spider_SVITILNA-ZAKLAD2

Velká baterie v kompaktním tělě

Spider převzal techologii celkové inegrace komponent a úsporu místa uvnitř svítilny. Klasické svítilny mají uvnitř svítilny velký LED driver, tlačítka, přívod kabelu či uchycení držáku. Spider také přináší revoluční integrované řešení. Všechny součásti se podařilo mnohonásobně zmenšit díky špičkové elektronice, která bude i za řadu let stále bezkonkurenční. Díky ní a špičkovým technologiím vznikl uvnitř svítilny prostor do kterého se umístil malý integrovaný akumulátor.

Nyní Spider se stejnými rozměry disponuje velkým akumulátorem 3x1300mAh (14Wh), který vydrží svítit hodiny při výkonu stovek lumen. Můžete se tak radovat při vyjížďkách i bez externího akumulátoru. Prostřední verze svítilny s 3x620mAh (6Wh) je ideální i jako velmi výkonná čelovka. Pokud chcete ultralehké a ploché řešení s extrémním výkonem zvolte variantu Flat. Maximální výkon 50W 6150 lumen je v tomto těle náročný na chlazení, ale účinnost zůstává. Pokud vyžadujete lehkou čelovku s maximálním perfektním chlazením zvolte prostřední verzi ve variantě bez vnitřního akumulátoru.

SPACER R spider_SVITILNA MONOBLOK

Ultralehký žebrovaný monoblok

Svítilna je obrobena z jednoho kusu odolné lehké slitiny kompletně vyrobené v České republice. Teplo z LED je tak dokonale chlazeno až 14-ti systematicky rozložených hlubokých. Takto masivním žebrováním nedisponuje žádná jiná svítilna. Díky několikaleté optimalizaci konstrukce, perfektního návrhu odstraňující přebytečné „kapsy“ materiálu a následnému preciznímu obrobení bylo dosaženo ultralehkých svítilen.

Žebra na svítilně jsou kruhového tvaru, což při nulovém pohybu umožňuje samovolné obtékání vzduchu ze spodu nahoru a maximální možnost chlazení. Jakýkoliv pohyb hlavou na místě přímo profoukne žebra. Při pohybu vpřed jsou sice žebra proti směru, ale kolem svítilny začne vznikat silné turbulentní proudění a vzniklé víry žebra velmi dobře profukují. Zároveň noční vlhkost vzduchu překračující 75% ochlazuje obrovskou plochu žebrování. Tento jev je zvlášť výrazný v jeskyních, kde je nízká teplota a vlhkost takřka 100%.

SPACER L spider_SVITILNA-OVLADANI

Perfektní ovládání

Otočný volič – respektivě rotační pulzní encoder jako na autorádiu slouží k naprosto jednoduchému, rychlému ovládání svítilny. Pro zapnutí svítilny stisknětě a držte knoflík. Postupně se rozsvítí 12 červených LED a svítilna se zapne. Otáčením lze volit 6 základních režimů. Zmáčknutím se svítilna přepne na 10% režim a po dalším stisku se vrátí na předchozí režim. Toto funguje jako nejjednoduší a nejrychleší přepínání mezi dvěma režimy a lze perfektně využít pro rychlé ztlumení z 100% na 10% a zpět nebo pro přepínání mezi 1% a 10% atd.

Jelikož je i první 1% režim poměrně silný, tak je možné přepnout do režimu ECO či SUPERECO. Ten navolíte při nejnižším režimu dalším otočením o 5 či 10 pulzů doleva. STROBE je rychle dostupný dalším 10x otočení doprava při 100% režimu.

Svítilnu lze také zapnout do speciálních režimů STROBE, RGB, UV či CRI95 anebo zamknout pro převoz a nechtěné zapnutí. Více o těchto režimech v sekci „Bargraf“.

SPACER R MILLITARY FLASH BIKE LIGHT CONNECTOR

Pozlacený kovový IP68 konektor a IP68 micro USB

Svítilny SOLC jsou vybaveny špičkovým kovovým šroubovacím vodotěsným konektorem se 4 pozlacenými piny. Je dimenzován na proudy 10 amprér a výkony až 250 wattů, přitom jeho rozměry jsou velmi malé. U žádných jiných svítilen nenaleznete takovýto kvalitní robustní konektor. Konektor splňuje normu IP68 s testy ponoření 10m pod vodou po dobu 2 týdnů. U setu svítilny s akupackem a nabíječkou je těchto konektorů celkem 5. Pouze jediný obdobný konektor stojí i několik stovek korun. Ceny těchto konektorů často převyšují výrobní náklady jiných svtítilen. Ani u těch nejdražších svítilen na světě nenaleznete zdaleka takovýto konektor.

FLASHLIGHT SILICONE CABLE

Tento konektor je u všech svítilen SOLC stejný a umožňuje tak naprostou univerzálnost použití různých akumulátorů SOLC. Na svítilně a akupacku jsou zabudované konektory a mezi nimi je propojovací kabel. Toto řešení je tak naprosto nezničitelné. Případný nefunkční kabel lze vyměnit. Propojovací kabel je z původem vojenského materiálu PUR, který nestrácí flexibilitu i při -40 °C nebo můžete zvolit úplně flexibilní silikonový kabel. Pokud ostatní výrobci neuvádí typ izolace kabelu, tak se jedná o PVC, které už při 0°C ztvrdne a časem se přeláme.

SPACER L spider_ELEKTRONIKA ACC

Uchycení GOPRO

Všechny svítilny SOLC mají uchycení GOPRO, je tak možné je využívat v různých držácích. Ovšem SOLC spider patří mezi velké svítilny a kvůli své hmotnosti 265g ve variantě s vnitřním akumulátorem není vhodá pro všechny typy držáků na tělo či helmu. Pokud zvažujete používání spidera na různé držáky do velmi těžkého terénu či skoky, tak použijte případně verzi bez vnitřního akumulátoru, která váží 165g, což je přípustná hmotnost pro většinu použití.

V případě použití kratších verzí jako čelovka vezměte v úvahu, že prostřední verze spidera váží 117g a s vnitřním 195g, což na hlavu může být pro někoho hodně. Ale například LUPINE Betty má 150 gramů.

SPACER R spider_ELEKTRONIKA 25V

Těžiště svítilny

Svítilna je navržená tak, aby těžiště svítilny směřovalo přímo doprostřed uchycení na řidítkách. Veškeré síly působící na světlo v terénu nemají tendenci světlo pootáčet. Díky této koncepci je držák méně namáhám a světlo je tak stabilní i v náročném terénu a nijak se nechvěje.