Solclighting
output
intesity
distance
weight
switch
watter
input
charger
batteryIN
batteryEX
connector
control
analog
thermal
dimm1
dimm2
gsensor
gyroskope
optic
rgb
o
o
o
o
o
o
o
o
o
thermal

Svítilny ZORA používají hliníkový GOPRO úchyt na těle a tudíž široký výběr uchycení pro GOPRO sportovní kamery. Díky hliníkovému uchycení je spojení nejen pevné, ale i tepelně vodivé a držák tak absorbuje velké množství tepla, které generuje extrémní výkon svítilen ZORA. Dále je toto teplo převáděno i do rámu. Dokonce i karbonové rámy mají poměrně dobrou tepelnou vodivost v podélném směru. Tímto způsobem se chladící plocha svítilen ještě zvětší a svítilny jsou schopny uchladit mnohem vyšší výkon, než ostatní druhy svítilen s plastovými či gumovými džáky.

GOPRO mount handlebar

Na řidítka

Klasické uchycení je pomocí GOPRO držáku na řidítka. Držák se napevno přidělán pomocí imbusů a do systému GOPRO se snadno a ryhle přidělá svítilna. Je dostupných mnoho variant barev. Toto řešení váží 27 gramů a je v ceně svítilny. V přípravě je držák GOPRO s rychloupínákem, sledujte sekci novinky, více informací zde…

GOPRO GPS mount handlebar plus flashlight bike light

Šikovnou variantou je držák kombinující uchycení GPS a svítilny. Také tento držák absorbuje značnou část tepla generující svítilnou.

GOPRO mount stem

Velmi zajímavou a elegantní možností je přidělání držáku GOPRO na samotné šrouby představce. Tato pozice je nejlepší pro svítilny s bargrafem. Uchycení má hmostnost pouze 14 gramů a je nejlehčí možné pevné uchycení svítilny. Avšak pro extrémně náročné sjezdy zvolte uchycení nezasahující do konstrukce řidítek.

Při montáži musíte dát pozor na správné utažení držáku, pokud nechcete sami povolovat uchycení řidítek, vyhledejte odborný servis.

GOPRO mount stem new

Dražší variantou je podobný držák ale s přizpůsobitelnými očky. V tomto případě není nutné u některých představců dávat distanční sloupky pod šrouby. Držák je pak ještě lehčí, kompaktnější a šrouby mohou být kratší. Toto uchycení je nejlepší možné pro svítilny ZORA, viditelnost bargrafu je ideální.

SPACER L GOPRO mount headset for ZORA bike lights

Na hlavové složení

Tyto varianty jsou zcela nejlehčí možností uchycení a přidají pouze 8g hmotnosti navíc. Jsou dvě možnosti buďto jako spacer pod krytku anebo přímo místo krytky použít krytku s GOPRO uchycením.

GOPRO mount headset new for ZORA bike lights

Pokud máte představec s velkým sklonem, tak mustíte přidat malý prodlužovací díl uchytu či použít spacery pod tento držák, protože svítilně by clonil samotný představec. Pokud již máte vidlici zkrácenou a nemáte žádný spacer, tak není možné použít ani variantu držáku jako spacer.

Dále není tento držák vhodný pro svítilny s bargrafem, protože při jízdě se dostanete do pozice, při které je bargraf špatně čitelný.

SPACER L GOPRO mount helmet for ZORA bike lights

Na přilbu na kolo

K upevnění na přilbu je možné použít držák, který se uchytí do větracích otvorů na přilbě. První typ má pouze dvě oka pro protažení a utažení řemínku, druhý typ má rychlejší variantu s páčkou.

Do držáku se vloží GOPRO klip, do kterého se uchytí svítilna. Klip lze po zmáčknutí vysunout. Do tohoto držáku je možné uchytit Spidera s vnitřním packem. Pokud chcete mít Spidera nad čelem zvolte LONG uplně vpravo. Hmotnost držáku s popruhem je 41g.

GOPRO mount clip helmet for ZORA bike lights

SPACER L GOPRO glued helmet mount

Na horolezeckou přilbu

Na horolezeckou přilbu je možné využít nalepovacího držáku. Tento držák je možné nalepit na jakoukoliv helmu na kolo či na běžky. Je možné využít oba typy clipu. Toto řešení váží 26g.

GOPRO mount rock helmet for ZORA bike lights

Velmi pevný držák na přilbu je malý šroubovací hliníkový úchyt s profrézovanou spodní stranou pro perfektní přilnutí k přilbě. Při montáži volte vhodné místo na přiblě i s přidělanou čelovkou. Čelovky s větším integrovaným akumulátorem potřebují vzadu více místa a je nutné držák přidělat nepatrně výše.

Jelikož jsou svítilny ZORA z hliníku a tento držák je pevně přišroubovaný k helmě, tak v případě nárazu do svítilny se svitílna neulomí a ani držák neodloupne a tudíž veškerá síla se přenese do helmy.

GOPRO NGV mount millitary helmet for ZORA bike lights

Pro nejpevnější uchycení použijte držák určený pro vojenské účely. Tento držák se k helmě přišroubuje 3 šroubky. Při montáži volte vhodné místo pro svítilny s integrovaným akumulátorem.

Pokud si vyberete extrémně výkonnou čelovku ZORA Scorpion a chcete ji používat na plný výkon i při pomalejším pohybu, tak zvolte tento držák. Vkládací GOPRO adaptér je celý hliníkový a pojme část tepla generovanou svítilnou. Teplo se pak ještě dále rozvede do další poměrně velké chladící plochy.

GOPRO NGV mount millitary helmet for ZORA bike lights

Tento držák je dostupný ve třech provedení – standardní 66 g, odlehčený hliníkový 34 g a ultralehký nylonový 16g, vkládací hliníkový GOPRO adaptér má hmotnost 36 g.

Jako u předchozí verze dbejte na to, že případné nárazy se přenesou do helmy.

GOPRO NGV mount millitary helmet for ZORA bike lights

SPACER L GOPRO headstrap for ZORA bike lights

Na hlavu

Pohodlné uchycení svítilny je možné pomocí komfortního širokého popruhu GOPRO. Vnitřní strany popruhů jsou upraveny antiskluzovými silikonovými proužky. Tento popruh váží 78g. Pro lehčí čelovky Atto a Eye můžete oddělat vrchní popruch a mhotnost se sníží na 52g. V případě, že chcete použít jako čelovku svítilnu ZORA Spider s vnitřním akumulátorem, tak musíte použít malý prodluživací díl. Popruh je dostupný i v barevných variantách, ty však nedispnují antiskluzovými proužky.

GOPRO knob for ZORA bike lights

SPACER L GOPRO headdress for ZORA bike lights

Na čelenku a čepici

Pro ultra lehké čelovky jako je Atto a EYE je možné využít jednoduchý a super lehký 10g QuickClip. Je ověřené, že Atto s hmotností 50g s držákem necloumá ani při běhu.