Solclighting
output
intesity
distance
weight
switch
watter
input
charger
batteryIN
batteryEX
connector
control
analog
thermal
dimm1
dimm2
gsensor
gyroskope
optic
rgb
o
o
o
o
o
o
o
o
o
thermal

SCORPION SVITILNA LENS

Svítilna Spider je osazena 40mm optikou, která i přes její kompaktní rozměry dosahuje svítivosti 37 500 candel třeba i v provedení kompaktní čelovky. Díky tomu dosahuje vyjmečného dosvitu v úlhu 10°. V případě použití různých LED je možné kužel vytvarovat do různých úhlů 18° či 26°.

U svítilen je velmi důležitý parametr svítivost. Ta udává jak daleko svítilna dosvítí v určitém směru. Bohužel většina výrobců tento důlěžitý parametr neuvádí. Dosvit nelze vyčíst z údajů v lumenech. Pokud je svítilna vybavena malou optikou, tak je vysoký výkon v lumenech zcela zbytečný, protože světelný tok není usměrněný.

SPACER L AMAZING LED BIKE

Bezkonkurenční výkon LED

Nejsilnější svítilna je osazena sedmi 10W nejlepšími jednočipovými LED dneška XPL2. Výkon je však omezen na celkových 50W se světelným tokem 6 850 lumen. Tyto LED diody patří mezi absolutní špičku a dosahují vysokého výstupního světelného toku 6150 lumen ANSI. Díky těmto LED svítilna pracuje s účinností 200 lm/W. Dostačující výkon 650 Lumen tak dosáhne už z 3,5Watt, což je 2x menší spotřeba než u jiných 1-3x LED čelovek. Vydrží tak svítit 2x déle.

V případě osazení německými automobilovými LED OSRAM dosahuje svítilna extrémního dosvitu.

SCORPION_SVTILNA cri

Na speciální požadavek v objednávce je možné osadit svítilnu jakýmkoliv odstínem LED. Je možné zvolit teplejší 4000K LED s vysokým indexem podání barev (CRI) nebo i barevnou teplotou 6500K, ovšem vysoká intenzita namodralého světla není pro většinu lidí příjemná.

Pro speciální aplikace je možné po dohodě osadit svítilny kompletně osazené jen v červené, zelené či modré barvě.

SPACER R

Multi LED kombinace 10° 18° 26° + difůzní 130° LED

Každý uživatel si může zvolit ideální variantu pro jeho použití. Osazením různých LED a jejich kombinací lze dosáhnout perfektního osvětlení pro danou situaci. Tento způsob sice vyžaduje vždy jiné měděné PCB s odlišnými pady pro LED, ale dává tak možnost buď bezkonkurenčního dosvitu nebo obrovského světelného výkonu.

Můžete si vybrat ze čtyř variant. Základní variantou jsou LED XPG3, které poskytují ideální kužel svělka. LED OSRAM dávájí velmi úzký kužel světla a nejvyšší dosvit 450 metrů. LED diody XPL2 jsou nejmodernější jednočipové LED s velmi dobrou účinností a dosahují perfektního světelného toku a širokého kuželu ideálního pro sjezdy na kole. Střední režimy, proto jsou z hlediska výdrže nejlepším řešením. Poslední variantou je kombince různých LED, které dávají dokonalý světelný kužel.

XHP50.2

Ve svítilně je možné osadit další kanál LED s ultra širokým kuželem, ten může být klasickou bílou barvu jako hlavní LED anebo můžou být zvoleny LED s vysokým indexmem podáním barev či osadit UV LED.

SPACER L

Efektové RGB + UV či CRI95 LED na základím DPS

RGB multicolor SCORPION_ RGB LED

V základní verzi je pod optikou umístěna výkonná 1,5 Wattová RGB LED. Pro porovnání klasická 5mm LEDka s nožičkami má výkon 0,1Watt. Po zapnutí se celá optika difuzně rozzáří zvolenou barvou. I když je tato LED RGB výkonná (červená 20lumen, zelená 40lumen, modrá 7lumen), tak má funkci efektovou a neslouší k osvícení vzdálenějších objeků.

U LED RGB je možné volit 30 různých barev a režimy STROBO, DVOJBLIK a SINUS. Ovládání těchto LED se dočtete v záložce „Režimy“.

UV LED 3Watt 60 degree

Ve svítilně jsou dále osazeny další dvě výkonné 2wattové 375 - 400nm UV LED. Nebo lze osadit LED XPG3 s vysokým indexem podání barev CRI 95 či deep red LED apod. Tato LED je umístěná pod optikou tak, aby vycházející paprsky co nejvíce pronikaly mezi jednotlivými kolimátory.

Pomocí UV LED můžete nasvítit nerosty nebo ji můžete využít při různých pomocných funkcí svítilny, například ověřit si pravost bankovek či dokladů nebo na vytvrzení lepidel, dezinfekce apod.

SPACER R SCORPION second LED

Druhé přídavné DPS s LED RGB a UV

Pokud chcete vyšší výkon a svítivost a hlavně rovnoměrně rozložené vyzařování zvolte možnost druhého DPS s LED. Toto DPS je vytvořeno pro maximální využití přední plochy. Je precizně navrženo a tvarováno, aby přesně pasovalo mezi části optiky. Jednotlivé LED nejen rozzáří optiku, ale i prosvěcují skrz ní a osvětlují prostor před ní. Na tomto DPS je umísteno 6x 1,5W keramických RGB LED v centrální části a dodatečných 12 malých RGB na kraji. Dále je možnost osadit dalších 6x LED XPG3 s vysokým indexem podání barev nebo 6x 2Wattové 60° UV 395nm keramické LED. Na zvláštní požadavek je možné osadit 6X DEEP RED LED či AMBER LED, ale mějte na paměti, že RGB je schopná vytvořit prakticky jakoukoliv barvu.

SCORPION second LED

S těmito LED již bezproblému osvítíte prostor před svítilnou. Výkon cca 300 lumenů teplého světla na tomto přídavném DPS převyšuje výkon ostatních malých čelovek, avšak světelný kužel je široký 90°. Díky velkému počtu LED XPG3 dosahují extrémně vysoké účinnosti 210lm/W. Ovládání „RGB“ a „UV“ či „CRI95“ je zcela stejné jako v minulém případě. Na obrázku vlevo vidíte maximálně využitý prostor ve svítilně.